Trending Bitcoin News and Market Sentiment, 31 lipca 2020: Ethereum zmienia się na 5 jako ETH i DeFi latają razem, Bitcoin Nowy ATH

W tym tygodniu Bitcoin wyznacza nowy rekord na 2020 r., ponieważ Eter i zdecentralizowane finansowanie (DeFi) nadal pojawiają się na pierwszych stronach gazet i przełamują fale z okazji piątej rocznicy powstania Ethereum.
Byki wróciły. Może nie na pewno, a może nie na długo, ale kiedy widzisz nowy haj na cenę Bitcoin na rok, w tym samym roku, który widział pandemię wirusa coronavirus, masowe cięcia miejsc pracy i spowolnienie gospodarcze, które mogą trwać przez lata, to widzisz to jako ogromny znak pozytywnych nastrojów dla krypto- i blockchain przemysłu.

W czasie pisania, Bitcoin Era nie tylko złamał ATH, ale nadal robi nowe skoki, handel w piątek, jak rynki amerykańskie budzą się do około 11.467 dolarów (CoinDesk), podczas gdy Ethereum nadal dzikie, dzikie zasilanie, z 278 dolarów tydzień temu do 2020 wysoki jak dotąd 348 dolarów teraz.

Być może nadszedł odpowiedni czas, aby świętować piąte urodziny Etereum, które przypadają dzisiaj, ale nie powinniśmy po prostu odrzucić dzisiejszej fali jako pozytywnego urodzinowego nastroju.

Cena żetonu Etereum trwała przez cały ten miesiąc, a od 1 lipca 2020 r. wzrosła już o ponad 50%.

Wiodący na świecie inteligentny kontrakt i protokół zdecentralizowanej aplikacji (Dapp) miał w tym roku również wiele dobrych wiadomości. Początkowo, boom w zdecentralizowanych finansach (DeFi), o którym pisaliśmy wcześniej, wyglądał na to, że może to być faktycznie obciążenie dla sieci ETH, ponieważ wysoki popyt doprowadził do wzrostu średnich opłat za gaz płaconych w Ether. Zgodnie z niektórymi źródłami, DeFi wraz z dappami od hazardu obciążyło sieć, a inteligentne opłaty kontraktowe sięgają nawet 5 dolarów za wykonanie jakiegoś punktu w ubiegłym miesiącu.

Ostatnim razem, gdy to się stało, podczas fiaska Cryptokitties, że po prostu złamał plecy ETH, ludzie w końcu opuścił ETH dla innych szybszych i tańszych platform – ale tym razem wokół, Ethereum udało się nie tylko utrzymać swoich użytkowników, ale zobaczyć je popychając ceny jeszcze wyższe.

Ale tajemnica może być bardziej logiczna, niż nam się wydaje. IT może być po prostu takie, że ludzie w końcu nabierają coraz większego zaufania do długo opóźnionych planów Ethereum dotyczących aktualizacji do platformy Proof-of-Stake (POS) lub ETH 2.0.

W związku z tym, że w przyszłym miesiącu pojawi się więcej wiadomości potwierdzających przejście na platformę testnet, to oprócz innych ważnych wydarzeń, które nastąpią nieco wcześniej, oczekiwanie rynku na ETH 2.0 osiągnęło gorączkowy poziom.

I, DeFi, pomimo ostrzeżenia przez niektórych jako możliwa bańka, tylko do tej pory okazało się być bardziej stabilne i bezpieczne niż kiedykolwiek, przyciągając coraz więcej inwestycji i zainteresowania ze strony głównych graczy retial i instytucjonalnych. Fakt, że DeFi, mimo że jest gwiazdą i dzieckiem mediów w 2020 roku, a jego wartość wynosi 3,94 miliarda dolarów, nadal stanowi jedynie 1,5 % kapitalizacji kryptograficznej, oznacza również, że jeśli jest to bańka, to daleko mu do wyskakiwania! I być może, nawet widząc to, oznacza to, że jest dużo miejsca na przyspieszenie wzrostu.

Z najnowszym zjawiskiem “yield farming”, które pojawi się dopiero w czerwcu dzięki Compound, zobaczymy coraz więcej użytkowników ETH rejestrujących się na najlepszej platformie, aby uzyskać jak najwięcej zachęt. Niektórzy z największych graczy, takich jak Aave, Balancer i Curve Finance, mają już na koncie setki milionów dolarów krypto.

Według Etherscan, użytkownicy nigdy nie byli tak szybko zdumiewający gazem, obecnie ponad 76 milionów gazu jest używanych każdego dnia, głównie do zasilania aplikacji DeFi.

Wszystkie te uczucia będą zapoczątkować bieg byków, który będzie wyjątkowy pod każdym względem, według słynnych miliarderów Bitcoin Winklevoss bliźniaków, którzy mówią, że następny Bitcoin bieg byków będzie “dramatycznie różne”.

Cameron, który założył kryptokurrency wymiany Gemini, mówi, że istnieją znaczne różnice w obecnym rynku w porównaniu z poprzednimi byka, z wyższymi podstawami wskazujące na jeszcze silniejszy push up. Powiedział na Twitterze:

“Następny bieg byka Bitcoina będzie dramatycznie inny. Dziś jest wykładniczo więcej kapitału, kapitału ludzkiego, infrastruktury i wysokiej jakości projektów niż w 2017 roku. Nie wspominając już o bardzo realnym widmie inflacji, przed którym stoją wszystkie reżimy fiatów. Zapnijcie pasy!”

Tymczasem widzimy jedną wielką metrykę, która wspiera tę teorię, pokazującą, że każdego dnia na rynek wlewa się jeszcze więcej kapitału. Pierwszą najbardziej oczywistą z nich jest rynkowa kapitalizacja Tether (USDT), która przekroczyła obecnie granicę 10 miliardów dolarów.